Latvijas Valsts Meži izmanto jauno tehnoloģiju stādus

Latvijas Valsts Meži (LVM) plāno 2014. gada laikā iestādīt 26,3 miljonus stādus, no kuriem 89% būs ietvarstādi un stādi ar uzlabotu sakņu sistēmu. Plānots, ka šāda pieeja ļaus nodrošināt ātrāku un efektīvāku mežu atjaunošanu. Lai paveiktu šo darbu ir noslēgti līgumi ar vairāk kā 100 pakalpojumu sniedzējiem.

Lauvas tiesu no kopējā stādu daudzuma veido priedes (17, 8 miljoni, apstādāmā platība 5220 ha), egles (6,5 miljoni, apstādāmā platība 2800 ha) un bērzi (1,9 miljoni, apstādāmā platība 819 ha). Salīdzinoši daudzas reizes mazāk plānots stādīt melnalkšņus (81 tūkstotis, apstādāmā platība 39 ha) un ozolus (18 tūkstošus, apstādāmā platība 10 ha).

Vērts pieminēt, ka 2014. gads ir pirmais gads, kad egļu stādi tiek apstrādāti videi draudzīgākā veidā, t.i. ar vasku. Šāda pieeja ļaus nodrošināt labāku egļu stādiņu aizsardzību pret lielā smecernieka bojājumiem.

Ņemot vērā, ka pareiza stādīšana ir viena no galvenajām panākumu atslēgām, LVM papildus organizē arī mācības mežu stādīšana un sniedz ilustratīvus izdales materiālus. Vairāk par stādu stādīšanas niansēm variet uzzināt LVM mājas lapā, kuras sākumlapā arī ievietots koku stādīšanas skaitītājs.

Author: Mezsaimnieks