Aizturēti vairāki kokmateriālu zagļi

Šķiet, katram meža īpašniekam vismaz domās ir bijusi saskare ar kokmateriālu zagļiem. Ja daudziem tas tā arī vien paliek domu un fantāziju līmenī, tad daļai īpašnieku tik tiešām meža apskates laikā nākas konstatēt, ka nelūgti viesi jau ir izcirtuši daļu vai visus augstvērtīgākos kokus. Par laimi slikts darbs agri vai vēlu tiek sodīts. “Latvijas valsts mežu” darbiniekiem sadarbībā ar Valsts policiju 2015. gada aprīļa beigās izdevās atklāt un neitralizēt divas kokmateriālu zagļu grupas.

Tā 2015. gada 8. aprīlī Vidzemē policija aizturēja trīs personas, kuru kokvedējā bija iekrauti “Latvijas valsts mežu” priedes zāģbaļķi. Interesanti, ka viens no aizturētajiem strādāja uzņēmumā, kas oficiāli sniedza pakalpojumus “Latvijas valsts mežiem”. Pāris nedēļas vēlāk, 23. aprīlī Valsts policija kopā ar uzņēmuma darbiniekiem Jāņupes apkārtnē aizturēja vienu personu, kas jau bija sazāģējusi un iekrāvusi piekabē sausu priedi.

Krietni apņēmīgāks ķēriens gadījās divas dienas iepriekš, 21. aprīlī, kad Iecavas apkārtnē tika aizturētas piecas personas. Ir aizdomas, ka šīs personas jau ilgstoši šajā rajonā veica nelikumīgu ciršanu privātos un valsts mežos. Varam secināt, ka zagļi nespēj apstāties, jo nelegāli iegūtie līdzekļi bija tik kārdinoši, ka mudināja tos turpināt zagt vēl un vēl. Ceram, ka mežu zagļi saņems pelnīto sodu un Latvijas meži kļūs vismaz nedaudz drošāki.

 

Author: Mezsaimnieks